Міноборони анонсувало розробку українського аналога "УАЗика"

Міноборони бажає оновити автопарк підрозділів ЗСУ. Готові навіть витратити кошти на власну розробку.
Міноборони анонсувало розробку українського аналога "УАЗика"
logo1 березня 2021, 22:45
logo0
logo0 хв

Міністерство оборони України планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення. Наразі оголошено про відкриття дослідно-конструкторської роботи “Розробка легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України”

Читайте також: Міноборони оголосить конкурс на розробку військового автомобіля

Міністр оборони Андрій Таран зазначив, що оновлення парку автомобілів багатоцільового призначення буде здійснено після приймання обраного зразка на озброєння ЗСУ.

За його словами, зараз основну групу армійських автомобілів, які використовуються в ЗСУ, складають УАЗи різних модифікацій, які вже морально і фізично застаріли.

"А модернізація і випуск нових моделей і модифікацій цих автомобілів і запасних частин до них здійснюються підприємствами держави-агресора Російської Федерації. Тому схвалено принципове рішення про поступове виведення їх з експлуатації", - сказав Таран.

“Ми повинні сказати: "Farewell, УАЗ". Новий позашляховик має відповідати тактико-технічним характеристикам сучасних зразків армій Альянсу. До дослідних зразків висувається низка вимог — надійність, потужність, економічність, вантажопідйомність, простота технічного обслуговування та ремонту. Машина має забезпечити виконання завдань незалежно від місцевості та кліматичних зон. Найбільш прийнятний за своїми тактико-технічними характеристиками зразок автомобіля багатоцільового призначення буде обрано за результатами державних випробувань, — наголосив Андрій Таран.

За його словами, першими такі автомобілі отримають підрозділи та військові частини Сухопутних військ української армії, які виконують завдання в районі проведення ООС на території Донецької та Луганської областей.