Всього за 14 днів митниці Держмитслужби передали на потреби ЗСУ конфіскованих товарів та транспортних засобів на 115 млн гривень.

Митники передали оборонцям України 650 автомобілів загальною вартістю 105 млн грн, а також товарів на 10 млн грн, серед яких цигарки, медпрепарати, продукти харчування, комп'ютерну техніку, товари військового призначення тощо.

Конфісковане майно передається Збройним Силам України згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 №186-р "Про передачу майна для потреб Збройних Сил", а також відповідно до рішень військового командування про примусове відчуження або вилучення майна, прийнятих на підставі приписів Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Також у тему західний кордон України перетинає близько 16 тисяч транспортних засобів на добу

Днями Уряд спростив процедуру пропуску гуманітарної допомоги через кордон. Зараз для цього перевізнику потрібно заповнити спеціальну декларацію, у якій всього 10 позицій, повідомив Олександр Щуцький, перший заступник Голови Держмитслужби України.

“Є спроби під виглядом гуманітарного вантажу завезти товарну контрабанду. Держмитслужба та ОВА попереджають: якщо раніше це був просто протокол і штраф, то зараз товар, транспортні засоби будуть конфісковані і передані Збройним Силам або військовій адміністрації”, – наголосив Олександр Щуцький.