Українські мережі АЗС масово встановлюють дизельні генератори на своїх станціях для їхньої безперебійної роботи у разі проблем з електроенергією. Про це виданню enkorr повідомили прес-служби опитаних операторів.
Читайте також: Зеленський підписав закон про підвищення податків на пальне
«Станом на 25.10.22 р. у нашій мережі працює 396 АЗК. На 261 комплексі уже встановлено дизель-генератори, щоб забезпечувати АЗК електроенергією у разі аварійних відключень. Зараз ми додатково закупили ще 43 генератори», — повідомили в ОККО.
Крім того, зі слів представника цієї мережі, на 65 автозаправках працюють дахові сонячні електростанції, які у світлу пору доби виробляють електроенергію для власних потреб АЗК.
«Усі наші працюючі АЗС забезпечені 163 генераторами, й постачання ще 35 генераторів компанія очікує найближчим часом», — повідомили у прес-службі мережі Аmic, зазначивши, що на сьогодні компанія обслуговує своїх споживачів на 192 АЗС.
Є й такі мережі, які встановили дизельні генератори на кожному об’єкті ще при відкриті станцій. Серед них — Socar. Наразі в мережі працює 52 АЗК із 57.
У компанії WOG зазначили, що на сьогоднішній день у мережі діючих 359 АЗК, але скільки з них обладнані дизель-генераторами, не повідомили. «Клієнти завжди можуть на нас покластися, якщо їм необхідно заправити автомобіль, зігрітися теплим напоєм чи з'їсти чогось смачненького», — прокоментували у компанії.
Разом із цим у мережах АЗС зазначили, що з моменту пошкодження енергосистеми нашої країни вони відразу долучилися до ініціативи економного споживання електроенергії, щоб зменшити навантаження на електромережу.
«Простіше перерахувати, що зараз «світиться». Це цінова стела, підсвітка заправки, решту ж носіїв (зовнішні, внутрішні) відключено», — розповіли у Socar, зазначивши, що це більше 20% економії електроенергії, але компанія й надалі планує оптимізувати її споживання.
«Відключаємо зовнішнє освітлення АЗС, підтримуємо температуру у приміщеннях не вище 18 градусів, освітлюємо торговий зал у шаховому порядку», — поділилися деякими способами першого етапу оптимізації в Аmic, зазначивши, що низка інших заходів має складнішу технічну реалізацію і зараз перебуває на етапі втілення.
«На першому етапі реалізовані заходи дали змогу оптимізувати споживання електроенергії на 14,2%. Другий етап зниження споживання дозволить скоротити потреби мережі до 25,9%», — резюмували в компанії.