На прототип автономного таксі майбутнього вже є охочі

Бренд електромобілів Zeekr продемонстрував прототип мінівена CM1e шведської розробки, в якому американська компанія Waymo вже вбачає основу для своїх автономних таксі.
Робот-таксі  Zeekr CM1e: опис, фото, географія - Auto24

ФОТО: Zeek|

Робот-мінівен Zeekr CM1e

logo3 листопада 2023, 08:46
logo0
logo0 хв

Для безпілотного таксомотора цей транспортний засіб буде зручним за кількома факторами привабливості. Машина має подвійні розсувні двері, що відчиняються від центру з обох боків. Автомобіль без середньої стійки низький, але в салоні доволі зручно.

Читайте також Створено найдовший автономний тролейбус у світі

Попереду розміщено два окремих сидіння, а задній ряд диванного покрою розрахований на трьох пасажирів.

Автономна версія для Waymo не передбачає керма, але у серійному виробництві для приватних клієнтів мінівен буде ним комплектуватися.

Робот-мінівен Zeekr CM1e з автономною системою водіння. Фото: Zeekr

Доступ до багажного відділення, під яким розташований єдиний двигун, здійснюється через задні підйомні двері. Силова установка, що живиться від акумулятора потужністю 92 кВт, спроможна розігнати автомобіль до сотні за 8 секунд. Максимальна швидкість становить 140 кілометрів на годину.

Є припущення, що Zeekr надасть свої перші прототипи CM1e компанії Waymo вже до кінця нинішнього року, але коли ці дивовижні таксі повноцінно працюватимуть на дорогах – невідомо.