Номерні знаки можна продавати разом з автомобілем

Це буде безкоштовно, якщо тільки номер не іменний або не платний.
Передача старих номерів при продажі автомобіля - Auto24
logo11 травня 2023, 16:16
logo0
logo0 хв

Якщо новому власнику авто сподобався номер, який закріплений за машиною минулого власника, цей номерний знак можна буде залишити за купленою машиною. Причому найчастіше – безкоштовно. Це стало дозволено внаслідок набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України у № 454 від 02 травня 2023 року.

Така дія можлива при укладенні договору купівлі-продажу та при перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС.

Також у тему ця ж постанова робить використання тимчасових номерів необов’язковим

Втім, в нового правила є виключення. Якщо номерні знаки платні або індивідуальні, діє інша процедура.

Якщо на машині номерні знаки з відповідною комбінацією цифр (так звані “круглі цифри”) та вони віднесені до платних, то залишити їх новий власник зможе лише при сплаті їх вартості у сервісному центру МВС. А це від 4 800 до 36 000 грн. Єдине виключення – якщо машину реєструють на родича (іншому з подружжя, батькам, дітям), то ще раз платити за номер не потрібно.

“Такі зміни зокрема вносяться і для того, аби у майбутньому при укладанні договору купівлі-продажу самостійно через застосунок “Дія” або через “Електронний кабінет водія”, була опція купити авто разом із номерним знаком державної реєстрації”, – йдеться у повідомленні Сервісного центру МВС.