Новий Дизельгейт: концерн Fiat-Chrysler оштрафовано на 700 мільйонів доларів

Автовиробника було визнано винним у маніпуляціях з дизельними двигунами.
Новий Дизельгейт: концерн Fiat-Chrysler оштрафовано на 700 мільйонів доларів
logo10 січня 2019, 18:30
logo0
logo0 хв

Концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA) виплатить більше 700 мільйонів доларів за рішенням суду у справі Міністерства юстиції США та групи власників дизельних автомобілів проти виробника.

Також цікаво: Що чекає український авторинок у 2019 році: прогноз експертів

Автовиробника звинувачено в установці спеціального ПО, яке дозволяє машинам викидати більше шкідливих речовин, ніж передбачено законодавством, показуючи при цьому потрібні для екологічних норм цифри.

За даними анонімних джерел Reuters, FCA виплатить федеральним і каліфорнійським регуляторам 311 мільйонів доларів, близько 75 мільйонів переведуть владі штатів, які розслідують факти порушення законодавства щодо рівня шкідливих викидів. Також компанія сплатить 280 мільйонів доларів для врегулювання позову з боку автовласників. Окрема сума (скільки саме – не зазначено) буде відшкодована у держбюджет за забруднення навколишнього середовища.

Раніше альянс FCA відкидав подібні звинувачення, а керівництво заявляло, що ніколи не намагалось розробити подібне ПО. Однак в жовтні минулого року компанія виділила 815 мільйонів доларів на покриття збитків, пов'язаних з розслідуванням. А у травні 2017 року, міністерство юстиції США зобов'язало FCA відкликати 104 тисячі дизельних автомобілів і оновити програмне забезпечення. За словами влади, дії FCA привели до перевищення допустимого рівня оксиду азоту, що є причиною утворення смогу і розвитку респіраторних захворювань.

Також цікаво: Ілон Маск заявив, що Roadster літатиме!