Оформити європротокол можна через смартфон

В Україні діють цифрові сервіси, завдяки яким оформити аварійну ситуацію на дорозі європротоколом можна прямо на сайті МТСБУ або в мобільному додатку для смартфонів «Мій Поліс».
Оформити європротокол можна через смартфон
logo22 жовтня 2020, 16:45
logo0
logo0 хв

Тепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції, заповнення паперових бланків та перевантаження дорожнього руху.

Читайте також: Українські водії стали рідше страхувати автомобілі

Для оформлення ДТП достатньо мати при собі смартфон та вибрати один з двох варіантів - завантажити додаток чи пройти оформлення на сайті МТСБУ.

Нагадуємо, електронним європротоколом можна скористатися за умов, якщо:

  • відсутні травмовані (загиблі) люди;
  • транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.
  • наявна згода водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин;
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Важливо пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.