Петиція проти законопроекту 2695, який Верховна Рада вже схвалила в першому читанні, за 5 днів набрала 25 тис підписів.

Прийняття Верховною Радою законопроекту 2695 про суттєве розширення повноважень поліції та збільшення штрафів для водіїв у першому читанні викликало величезну хвилю обурення у громадян. І обурення небезпідставні, оскільки вже проголосований законопроект дуже суттєво розширює повноваження поліції за рахунок зменшення прав громадян.

Читайте також: Отримати посвідчення водія стало складніше: новий порядок вступив в силу

Законопроектом 2695 передбачається низка нових обов’язків для громадян і нових прав для поліції. Наприклад вводиться норма, що дозволяє зупиняти автомобіль без конкретної причини. У рамках “профілактичних заходів”.

Крім того, на вимогу поліцейського водій зобов’язаний:

  • вимкнути двигун транспортного засобу та вийняти ключ із замка запалювання
  • вийти з машини
  • тримати руки в полі зору поліцейського
  • передати для перевірки документи
  • виконувати вимоги або розпорядження поліцейського

Також змінюються правила “поверхневої перевірки” транспортних засобів. У новій редакції поліції дають право вимагати відкрити кришку багажника (навісний багажний пристрій), капот, двері салону, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання.

Варто зазначити що і зараз стаття закону про поліцію, яка регламентує “поверхневу перевірку” часто викликає зловживання з боку поліцейських, оскільки жодної відповідальності за безпідставну “поверхневу перевірку” для поліцейських не передбачено.

Читайте також: Автомобілісти виступили проти закону, що розширює повноваження поліції

Крім того законопроект 2695 змінює порядок притягнення до відповідальності водіїв з ознаками наркотичного та алкогольного сп’яніння. Робити це поліції дозволять без присутності понятих лише фіксуючи процес “задувки” на камеру.

Підписати петицію можна за цим посиланням