Підвищення тарифу на електроенергію: скільки платитимуть власники електромобілів

З початку червня підвищився тариф на електроенергію. Це призведе у тому числі до збільшення витрат на зарядку електромобілів.
Скільки обійдеться заряджання електромобіля з червня 2024 року - Auto24

ФОТО: Freepik|

Вартість заряджання електромобіля підвищилась

logo3 червня, 20:00
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Кабінет міністрів України з 1 червня 2024 року встановив для індивідуальних та колективних побутових споживачів ціну електроенергії на рівні 4,32 грн/кВт*год (було – 2,64 грн).

Таким чином, власники електромобілів, які заряджають їх вдома за “домашнім” тарифом, будуть платити більше.

Також цікаво бензин може подорожчати до 63 гривні

Втім, є і гарна новина: "двозонний" тариф на електроенергію залишається. До подорожчання нічний тариф (з 23:00 до 7:00 ранку) обходився у 1,32 грн замість 2,64 за 1 кВт*год. У другому півріччі 2024 року нічний тариф на світло становитиме 2,16 грн замість "денних" 4,32 грн за кВт*год.

Публічні зарядки встановлюють тарифи залежно від багатьох чинників. Це швидкість їх віддачі, місцезнаходження, сума поповнення, маркетингова активність оператора та навіть конкуренція навколо. Наприклад, ті з них, які видають “повільний” струм, коштували менше (близько 11-12 грн за кВт*год). Натомість “швидкі” коштували 14-16 грн за кВт*год.

Нервуєте, коли хтось вирішив скупити пів магазину на заправці й довго пробиває це на касі? Скористайтесь терміналом самообслуговування WOG PAY BOX. Хочете заправитися? Обираєте в меню свою колонку, кілька кліків – і все оплачено. Бажаєте купити смаколик чи улюблений напій? Алгоритм дій той самий.

Рекламна інформація

Після підвищенні вартості електроенергії оператори зарядних станцій теж відкорегували свій тариф. В середньому подорожчання відбулось на 2 грн за кожен кВт*год. Таким чином, на “повільних” станціях кіловат коштує 13-14 грн, на “швидких” – 16-18 грн за кВт*год.

“На локаціях мережі зарядних станцій Е1 в Умані, Тернополі та Чернівцях тарифи були знижені. Це рішення було прийнято після ретельного аналізу вартості зарядки електромобілів у цих містах та обумовлено виключно ринковою кон’юнктурою, – говорить Павло Микитчак, заступник керівника у сфері закупівель електромонтажної продукції компанії “Епіцентр К. – Водночас, ми розуміємо, що зростання тарифів на електроенергію в Україні швидше за все призведе до підвищення вартості заряджання електрокарів. Проте на сьогоднішній день досі невідомо, наскільки суттєво зросте вартість електроенергії в кожному конкретному регіоні. Відповідно, під питанням залишається і динаміка зростання цін на підзарядку електромобілів”.

Вартість повної зарядки деяких популярних електромобілів:

Автомобіль

Ємність, кВт*год

За нічним тарифом

За денним тарифом

На швидкісній зарядці

BYD Song

87

188

376

1566

Honda M-NV

59

127

255

1062

Nissan Leaf I

24

52

104

432

Tesla Model 3

75

162

324

1350

Volkswagen ID.4

83

179

359

1494

А щодо відключень електроенергії, то новий тариф на цей процес не вплинув. Тому власники електромобілів, які заряджали їх вночі, при вимкненні “світла” серед ночі можуть побачити незаряджене авто. А якщо власник приїхав на публічну зарядку і під час поповнення батареї зникла електрика, на деяких станціях процес може відновитися.