Зокрема у квітні було ввезено 105 тис. т, або на 64,4% більше порівняно з квітнем 2020 р.. Про це повідомили в Консалтинговій групі "А-95" за підсумками спеціального дослідження.
Читайте також: Українці почали споживати більше бензину
Найбільшим постачальником бензину залишається Білорусь, на рахунку якої в квітні 83% імпорту (87 тис. т). Постачання з республіки зросли майже вдвічі.
За цим напрямком постачання збільшили практично всі імпортери: ОККО, WOG, UPG, AMIC, інші.
Найвищий результат приросту показав WOG - його білоруський імпорт виріс майже вп'ятеро, до 17 тис. т. За меншого обсягу, але майже вчетверо зросли постачання з Білорусі у KLO (4 тис. т). Майже втричі наростила постачання білоруського бензину БРСМ – з 3,7 до 11,5 тис. т. Удвічі наростив постачання білоруського бензину найбільший імпортер – бренд ОККО.
Імпорт з Литви в квітні зберігся на торішньому рівні (17 тис. т), але накопичувальний підсумок з початку року зменшився на 36%.
За даними Консалтингової групи "А-95", у 2020 р. баланс бензинів склав 2,122 млн т, збільшившись за рік на 9%. При цьому баланс ринку експерти оцінюють в 2,7 млн т, оскільки близько 0,5 млн т автобензинів виробляється на міні-НПЗ і нафтобазах із привізних безакцизних компонентів.