При зміні власника авто поліс автоцивілки продовжує діяти

Законодавство передбачає, що при продажу автомобіля всі права та обов’язки страхувальника по договору ОСЦПВ переходять до нового власника.
Страхування автоцивілки: строк дії після продажу авто - Auto24

При зміні власника автоцивілка продовжує діяти

logo14 лютого, 17:10
logo0
logo0 хв

Якщо авто має дійсний страховий поліс, то незалежно від зміни власника транспортного засобу, договір страхування (поліс) зберігає чинність до закінчення строку його дії.

Читайте також: Виплати за страховки автоцивілки зросли на 58,8%

Для уникнення непорозумінь новому власнику потрібно отримати фізичний документ (поліс) або його електронну версію. В будь-якому разі, варто перевірити, чи існує чинний договір, укладений стосовно автомобіля за VIN-кодом транспортного засобу за посиланням.

Колишній власник може передати страховий поліс покупцеві безоплатно або за винагороду (за домовленістю сторін). Вимога щодо сповіщення страхової компанії про зміну власника авто в законодавстві відсутня.

Задля уникнення непередбачуваних ситуацій, МТСБУ рекомендує ознайомитися з умовами договору ОСЦПВ. Основні моменти, на які потрібно звернути увагу при оцінці переданого страхового поліса ОСЦПВ:

  • Строк дії поліса: необхідно перевірити початок та кінець дії страхового поліса.
  • Наявність франшизи.
  • Коригуючі коефіцієнти: необхідно перевірити, чи актуальні вони для нового власника.
  • Період використання авто: потрібно переглянути, чи переданий поліс передбачає використання автомобіля у всі місяці року або існують виключення.
  • Наявність пільги: необхідно перевірити, чи попередній власник автомобіля не використовував пільги під час оформлення поліса, які закріплені тільки за ним і у випадку ДТП новий власник може не отримати необхідний захист.

Якщо є будь-які сумніви або питання щодо умов дії переданого страхового поліса, краще звернутися до страхової компанії або агента для отримання консультації.