Renault розповіла, коли в Україні з'являться офіційні електромобілі

Компанія Renault поділилась планами електрифікації у найближче десятиліття, до кінця якого стане повністю електричним. Масштабна стратегія, на жаль, майже не торкається нашого ринку.
Renault розповіла, коли в Україні з'являться офіційні електромобілі - 27 січня 2022 - Auto24
logo27 січня 2022, 16:50
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Французький бренд вже зараз має широку лінійку електромобілів та гібридів на ринках країн Західної Європи. Шість із дюжини моделей марки – чисті електрокари, решта гібриди. Renault навіть заявляє про лідерство на європейському ринку в сегменті електромобілів, в той час, як в Україні, яку відносить до європейського регіону, не продає жодної електричної моделі.

Дізнайтесь також: Стало відомо, як виглядатиме інтер’єр кросовера Renault Austral

У ході спеціальної прес-конференції, присвяченої електрифікації бренду, спікери компанії Renault говорили про нові платформи для електромобілів та нові силові установки, розділені за ціною – передбачено дві категорії: доступні та високопродуктивні. Вони почнуть заповнювати лінійку виробника вже цього року, а до 2025-го їх буде 14. Далі – більше. Renault активно інвестує в акумуляторні технології та розраховує подвоїти енергоефективність батарей, зберігаючи їх компактність та ціновий рівень. Наводиться приклад тягової батареї хетчбека Renault Zoe, який дебютував з блоком ємністю 22 кВт*год, а зараз має 52 кВт*год при тих же масово-габаритних якостях акумуляторного блоку. А з наступної декади, після 2030 року, компанія широко використовуватиме вже твердотільні акумулятори. Вони призначені для електромобілів наступного покоління. І це той час, коли електромобілі Renault можуть з’явитись в Україні.

Відповідаючи на запитання Auto24 про появу на нашому ринку електромобілів Renault, експерти компанії Бруно Ванель та Філіпп Брюне зазначили, що ситуація в Україні не сприяє появі в лінійці електромобілів. Зокрема, вкрай слабка зарядна інфраструктура, відсутність державної підтримки електромобілям тощо. Тому, попри досить помітний попит на електромобілі в Україні та традиційно сильні позиції французького бренду на нашому ринку, ми можемо розраховувати лише на “одну нішеву модель з топового сегменту”. Відтак, доступних масових електрокарів у офіційних дилерів Renault не буде, і мова про найближчі десять років. Зате буде дорога і розкішна електрична модель. Яка саме, та коли вона з’явиться, – представники компанії не розкрили.

Слайди з презентації Renault / Renault