95% українців вважають, що використовувати паски безпеки важливо, щоб уберегти життя в разі аварії. Але постійно ними користуються не всі.

У рамках кампанії “Пристібайся – не жахайся”, серед водіїв та пасажирів в Україні провели опитування щодо використання пасків безпеки.

Читайте також: Новий законопроект від МВС: водії зможуть доносити в поліцію на колег по трафіку

Опитування “Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами” проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18−50 років у містах Київ, Львів, Маріуполь, Одеса й Харків.

Ось такі результати отримали:

  • 82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% − роблять це постійно.
  • Серед водіїв показники ще нижчі: 48 % кажуть, що пристібаються час від часу, і лише 39% – постійно.
  • Інша ситуація із використанням пасків безпеки на задньому сидінні: тільки 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять ззаду, і лише 12% − звикли робити це щоразу.
  • 69% батьків пристібають дитину. Але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.
  • Багато людей не вірять, що використовувати паски безпеки необхідно всім, хто перебуває в автомобілі, зокрема й пасажирам на задньому сидінні.

Нагадаємо, що згідно пункту 2.3 ПДР “Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів”.

Штраф за порушення правил користування ременями безпеки – 510 гривень. Якщо не престебнутий пасажир, штраф сплачує водій.