Коли електромобілі стають "чистішими" за традиційні авто

Екологічна "користь" електромобілів викликає дуже багато питань, адже і виробництво та експлуатація таких машин наносять значну шкоду довкіллю.
Коли електромобілі стають "чистішими" за традиційні авто
logo29 июня 2021, 16:55
logo0
logo0 мин

Як відомо, сам по собі електрокар не виробляє шкідливих викидів, проте за шкідливістю для навколишнього середовища він цілком порівнянний з бензиновим авто. Про це свідчать результати дослідження Reuters.

Читайте також: Австралійці навчились заправляти електромобілі, переробляючи людське лайно

Головним героєм дослідження став електромобіль Tesla Model 3. Під час дослідження враховувались тисячі параметрів: від типу металів в батареях електромобілів до кількості алюмінію і пластику в машині.

За словами Джарод Корі Келлі, головного аналітика Аргонської національної лабораторії в Чикаго, виробництво електромобілів генерує більше CO2, ніж випуск автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Основною причиною є енергозатратний видобуток і обробка елементів для тягових акумуляторів.

Наприклад, електрокар Tesla Model 3 експлуатується в США, де 23% електроенергії виробляються вугільними електростанціями. Його порівняли з Toyota Corolla з середньою витратою 7,1 л / 100 км. Ці легковики зрівняються за викидами вуглецю на пробігу в 21 725 кілометрів.

Якщо ж енергетична система країни майже повністю працює на вугіллі (наприклад, як в Китаї або Польщі), то доведеться проїхати аж 126 тисяч кілометрів, щоб досягти вуглецевого паритету з Toyota Corolla.