Сертифікацію на авто треба відмінити: експерт

Генеральний директор асоціації авто імпортерів ВААІД Олег Назаренко пропонує Україні в односторонньому порядку визнавати сертифікати на автомобілі виробників Європи, Японії та США.
Сертифікацію на авто треба відмінити: експерт
logo24 травня 2018, 08:08
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Підписаний президентом закон, який скасовує сертифікацію перед митним оформленням автомобіля, нічого фактично не змінює. Сертифікат відповідності на ввезений автомобіль все одно потрібно робити, і надавати для реєстрації автомобіля в Сервісний центр МВС.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації авто імпортерів ВААІД Олег Назаренко в інтерв’ю “Обоз ТВ” заявив, що будь-яку сертифікацію автомобілів в Україні потрібно відмінити. “Уявіть ситуацію: німці сертифікують цей свій “Мерседес”, коли його виготовляють, на відповідність усім європейським нормам, а потім наші доморощені фахівці в Україні починають перевіряти, чи правильний цей “Мерседес”, чи не шкідлива шкіра на його сидіннях. Це взагалі смішно”, – зазначив він.

Читайте також: що таке сертифікат відповідності на авто

За його словами, поки що українські чиновники не готові піти на скасування сертифікації для провідних автомобілебудівних країн.

“Нам потрібно автоматично визнати європейські сертифікати і виготовлені в Європі, Японії, Америці автомобілі без усіляких сертифікацій. Але коли я розмовляю з чиновниками, то чиновники кажуть, що потрібне взаємне визнання сертифікатів, а договір про взаємне визнання сертифікатів у нас підписаний тільки з В’єтнамом, “нехай німці наші сертифікати теж визнають”. Виходить ось такий глухий кут”, – наголосив Назаренко.

Експерт впевнений, що Україні в цій ситуації варто було б відмовитися від взаємного визнання сертифікатів і зробити першій крок у цьому напрямку.

“Нам треба піти назустріч і без взаємного визнання сказати, що ми визнаємо європейські сертифікати і ніякої сертифікації нам більше не треба”, – вважає експерт.

Нагадаємо, коли треба пред’являти сертифікат Євро5.