Уряд затвердив нову Державну програму безпеки руху. Окрім нових розв’язок, водіям обіцяють "фантомні патрулі", збільшення кількості камер автофіксації та систем зважування у русі.

21 грудня, на своєму засіданні Уряд затвердив нову “Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року”. Документ був розроблений на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.

Читайте також: За майже 20% ввезених в Україну вживаних авто не сплатили податки

Декларована мета – знизити рівень смертності внаслідок ДТП у порівнянні з 2019 роком щонайменше на 30% до 2024 року та на 50% до 2030 року. Інша мета – збільшення надходжень від штрафів за порушення ПДР.

“Безпека на дорогах – наш пріоритет №1. Нещодавно Уряд схвалив нову Стратегію безпеки руху до 2024 року, а сьогодні – відповідну Державну програму, яка була розроблена на її основі. Тому у наступному і подальших роках ми продовжимо розбудовувати сучасну інфраструктуру безпеки. Це сучасні кільцеві розв’язки та безпечні пішохідні переходи, майданчики для відпочинку водіїв, демпферні системи і фантоми, автоматичні комплекси “Зважування у русі”, камери автофіксації порушень ПДР та інші важливі заходи. Вдячний Уряду за схвалене рішення”, - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Зокрема, Державна програма безпеки спрямована на:

  • зниження рівня смертності внаслідок ДТП та ступеня тяжкості їх наслідків для учасників дорожнього руху;
  • зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму;
  • підвищення рівня дотримання правил дорожнього руху його учасниками.

У 2021 році на її реалізацію передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано:

  • побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу;
  • влаштувати нові демпферні системи, комплекси “Зважування у русі” для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування;
  • розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 КАФ;
  • придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.

Нагадаємо, 21 жовтня на своєму засіданні Уряд затвердив нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року. Вона складається з таких напрямів:

  • цифровізація та запровадження інтелектуальної транспортної системи в систему управління безпекою дорожнього руху; - розбудова сучасної інфраструктури безпеки;
  • створення умов та правил на ринку перевезень, що унеможливлюють нехтування безпекою з боку перевізників;
  • створення системи ефективної та швидкої допомоги постраждалим під час ДТП;
  • довготривала масштабна кампанія, покликана суттєво змінити рівень ставлення суспільства до безпеки руху.