Штраф за порушення ПДР: як сплатити без помилки

Майже кожен водій зіштовхується з необхідністю сплати штрафів за порушення ПДР. Та не рідкістю є ситуація, коли сплата такого штрафу вчиняється з помилкою.
Штраф за порушення ПДР: як сплатити без помилки - 10 січня 2022 - Auto24
logo10 січня 2022, 11:08
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Найчастіше помилкою є незазначення номеру постанови про накладення штрафу або номеру виконавчого провадження у призначенні платежу.

Читайте також: Як оскаржити штраф, зафіксований камерою вимірювання швидкості

У таких випадках кошти хоча й потрапляють до бюджету, однак, не використовуються для погашення саме конкретного штрафу і залишаються “замороженими”. Як наслідок, такий штраф розцінюється державними органами як несплачений.

Наслідком такої помилки стане подвоєння розміру штрафу та надсилання постанови про накладення штрафу для примусового виконання у відповідний відділ державної виконавчої служби. У межах виконавчого провадження до подвійного розміру штрафу додаються суми виконавчого збору та інших витрат виконавчого провадження. Крім того, може бути накладений арешт на банківські рахунки та майно, а також застосовані інші заходи примусового виконання постанови.

Для виправлення ситуації доведеться звертатися до органів МВС, Казначейства, державної виконавчої служби.

Існує щонайменше три способи оплати штрафів за порушення ПДР, які убезпечать від подібних ситуацій:

  • Через касу банку або самостійно через систему інтернет-банкінгу / мобільний додаток банку, з обов’язковим зазначенням номеру постанови про накладення штрафу. Обираючи цей варіант, слід бути уважними та перевіряти правильність реквізитів, даних платника та призначення платежу, навіть якщо квитанцію формує касир банку.
  • Через електронний кабінет водія. Для входу в кабінет потрібно авторизуватися через електронний підпис, або BankID, або MobileID.
  • Через Opendatabot, за допомогою якого можна не тільки сплатити штраф, а й підписатися та отримувати щотижня сповіщення про нові штрафи за порушення ПДР. Для цього потрібно лише ввести податковий номер та номер авто. Це найбільш простий спосіб, оскільки не потрібно авторизуватися або перевіряти призначення платежу. Крім того, штраф у боті сплачується з одночасним повідомленням МВС про факт оплати, що прискорює його погашення.