Штучний інтелект допоможе створювати дизайн автомобілів Toyota

Компанія Toyota почала використовувати штучний інтелект у розробці автомобілів. Особливий спосіб генеративного штучного інтелекту представив дослідницький інститут Toyota (TRI).
Штучний інтелект допоможе створювати дизайн автомобілів Toyota
logo22 червня 2023, 14:20
logo0
logo0 хв

Алгоритм сприймає текстові запити та генерує на їх основі зображення, які можна коригувати, «годуючи» штучний інтелект ескізами та інженерними обмеженнями. Розробка стане підмогою для художників та прискорить створення дизайну, але до складніших завдань машинний розум не підпустять.

Читайте також: Toyota анонсувала новий Land Cruiser Prado

Дизайнери можуть формулювати текстовий запит за аналогією з популярними нейромережами. Наприклад, можна запровадити описи зовнішності, такі як «гладкий», «сучасний» і «схожий позашляховик». Також штучний інтелект може враховувати габаритні характеристики, такі як дорожній просвіт та місткість салону, і навіть оптимізувати аеродинаміку, видаючи одразу кілька результатів.

Зі складними інженерними завданнями, які потрібно вирішувати при проектуванні автомобілів, штучний інтелект поки що впоратися не зможе. Однак його «творча сила» цілком здатна надихнути художників та розширити їхні можливості завдяки швидкості генерації варіантів, вірять у Toyota.