Штучний інтелект допоміг дізнатися, коли електромобілі витіснять бензинові та дизельні автомобілі. Автомобілям з двигунами внутрішнього згоряння жити лишилося менше 25 років

Бензиновим та дизельним автомобілям жити лишилося вже недовго. Такого висновку дійшов штучний інтелект, який використала міжнародна консалтингова компанія Ernst & Young, пише Automotive News.

Читайте також: Mercedes-Benz представив екран на весь салон зі штучним інтелектом: можливості системи

Якщо вірити прогнозам, які дав комп’ютер, вже за 12 років електромобілі переженуть за продажами автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння. А до 2045 року частка останніх складатиме менше відсотка.

Головна причина відносно швидкого “вимирання” машин з класичними двигунами – політика розвинених країн світу, в яких і знаходяться майже всі виробники автомобілів.

Дослідження Ernst & Young також свідчить, що електромобілі обженуть по продажах машини з двигунами внутрішнього згоряння на п'ять років швидше ніж передбачалося раніше. Щоправда, мова йде тільки про ключові світові ринки. У Європі, наприклад, це станеться вже в 2028 році. У Китаї і США - до 2033 та 2036 року відповідно.

Окрім законодавчих норм, драйверами популярності електрокарів стане інтерес з боку покупців. За даними аналітиків, під впливом пандемії люди частіше відмовляються від каршерінга на користь особистого транспорту, причому 30 відсотків опитаних хотіли б водити електрокара.

У дослідженні також йдеться про те, що Європа буде лідером з продажу електромобілів аж до 2031 року, поки це місце не займе Китай.