Скільки автомобілів ввезли за перший місяць без "нульового розмитнення"

У липні 2022 року автомобілі розмитнювались за повними ставками - мито, акциз та ПДВ.
Митні надходження від імпорту автомобілів у липні 2022 року - Auto24
logo1 серпня 2022, 12:40
logo0
logo0 хв

Народний депутат від “Слуги народу” Ярослав Железняк оприлюднив липневі показники ввозу автомобілів з-за кордону в Україну. Він отримає ці дані від митниці за депутатським запитом.

Згідно цієї інформації, за липень 2022 року в Україну біло ввезено 13 584 автомобіля. Сума коштів за їх розмитнення склала 1,72 млрд грн. З них:

  • Ввізне мито – 384 млн грн
  • Акцизний податок – 263 млн.грн
  • ПДВ – 1079 млн грн

До речі які законопроєкти існують для поновлення "нульового розмитнення"

За словами Железняка, надходження у бюджет за липень приблизно вдвічі перевищують весь той пенсійний збір, який сплатили за весь період дії пільги протягом 3-х місяців.

Загалом за липень місяць митниця принесла в бюджет орієнтовно 22,9 млрд грн. У порівнянні з червнем зростання на +82% (у червні було 12,6 млрд). Таким чином, скасування митних пільг принесла бюджету близько 10,3 мільярди грн. Це при тому, що багато товарів завезли наперед по пільзі. Плюс зріс курс, а митні платежі розраховуються за ставками у валюті, а платяться у гривні.

OLX Україна – частина великого мультинаціонального холдингу Naspers|Prosus. Це найбільші у своїх країнах сайти приватних та бізнес-оголошень. Українському сайту вже 15 років. В OLX Авто приватні продавці та бізнес-користувачі зможуть розмістити до п’яти безкоштовних публікацій.