Скільки депутатів купили автомобілі під час війни: інфографіка

Виходячи з декларацій нардепів за 2022 рік, у перший рік війни кожен третій народний обранець придбав новий автомобіль або нерухомість.
Як зріс автопарк народних дупутатів: дослідження - Auto24
logo2 лютого, 20:10
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Про це дізнались журналісти “Економічної правди”, проаналізувавши декларації народних депутатів. Адже відповідно до чинного законодавства, обранці зобов’язані звітувати про отримані доходи та нові надбання.

З цих документів стало ясно, що у 2022 році нардепи задекларували 134 нові транспортні засоби. Тут цікава статистика. При цьому 109 депутатів набули хоча б одне нове авто, тобто деякі з них придбали дві чи три машини...

Читайте також Які авто купують українські депутати: відео

Найбільше народних депутатів з новенькими автомобілями та об’єктами нерухомості стало у фракції "Слуга народу" та бізнес-групі "Довіра". Інфографіка: Економічна правда

Найулюбленішою маркою наших обранців став Mercedes-Benz, кількість яких у різних серіях моделей та модифікаціях становить 19 одиниць. Хто б сумнівався… Не менш престижні автівки Lexus в уподобаннях нардепів посіли друге місце з кількістю 11 машин.

Цікаво, що депутати не завжди звітують про автомобілі у власності. Дуже часто вони їх “орендують” у знайомих чи родичів. Отримання майна в користування стало набагато популярнішим, ніж до великої війни. Виявилося, що раніше автомобілі були у власності 58% депутатів, водночас після лютого 2022 року – лише в 45% (до отримання значка народного депутата у 2019 році цифра сягала 77%).