Скільки коштує підготовка авто до літнього сезону

Аналітики компанії OLX підрахували скільки будуть коштувати запчастини та розхідні матеріали для підковки авто до літнього сезону. Слід зауважити що ці данні середні по ринку та не включають в себе вартість робіт по заміні деталей.
Скільки коштує підготовка авто до літнього сезону
logo4 квітня 2019, 19:10
logo0
logo0 хв

Близько 8 760 грн потрібно, щоб підготувати свій автомобіль до нового сезону - порахували аналітики OLX. Дорожче за все оновити машину в Харківській області, а найдемократичніші ціни в Одеській. Скільки коштують нові і б/в автозапчастини зараз - статистика платформи за березень.

Читайте також: "Схожий автомобіль в розшуку": як реагувати на вигадану причину зупинки

8 760 грн - середня (медіанна) вартість запчастин, які необхідно оновити для профілактики. Найдорожче в цьому наборі - літня гума. Одна нова шина обійдеться водіям у 1 340 грн в середньому. Вживані трохи більш бюджетні, 1 200 грн - повідомляють аналітики платформи OLX.

На комплекті з 4 штук можна заощадити майже 600 грн. До того ж, б/в варіантів на ресурсі в 7 разів більше, ніж нових. Те ж стосується й амортизаторів. Якщо ціна за штуку в новому стані - 800 грн, то за такі ж на вторинному ринку - вже 600 грн. Для тих, хто збирається оновлювати диски, різниця - 500 грн. Один такий в середньому коштує 1 500 грн.

Аналітики OLX порахували вартість автозапчастин, які знадобиться оновити до нового сезону. Якщо розглядати можливість покупки уживаних амортизаторів і шин, бюджет на весь основний набір складе в районі 7 800 грн.

Скільки коштує підготувати машину до нового сезону на OLX:

Літня гума 1 340 грн/шт
Літня гума б/в 1 200 грн
Амортизатори 800 грн/шт
Амортизатори б/в 600 грн
Повітряний фільтр 150 грн
Двірники 300 грн/комплект
Масляний фільтр 100 грн
Ремінь ГРМ 300 грн
Свічки 200 грн/комплект
Синтетичне масло 550 грн/4 літри
Паливний фільтр 200 грн

Експерти порахували, скільки будуть коштувати основні запчастини в конкретних областях. У Харківському регіоні рекорд за вартістю- 12 000 грн в середньому. У п'ятірку місць з найбільш високими цінами потрапили Чернівецька, Чернігівська, Полтавська та Київська області. Якщо постаратися, в Сумській та Одеській можна затаритися новими автозапчастинами в районі 6 500 грн.

Найбюджетніші варіанти нових шин в Закарпатській області. Проте в Київській найбільше актуальних пропозицій. Причому не тільки для невикористаної раніше гуми, але і для б/в варіантів. А ось в районі Кропивницького для обох категорій запчастин рекордно низький асортимент по Україні.