Скільки витратили українці на нові автомобілі: шокуюча цифра

На купівлю нових автомобілів у 1 кварталі 2024 року українці витратили рекордну суму грошей.
Скільки грошей витратили українці на нові авто: новий рекорд- Auto24

Скільки витратили українці на нові авто

logo25 квітня, 16:00
logo0
logo0 хв

Як повідомляє AUTO-Consulting, за 1-й квартал 2024 року на купівлю нових легкових та комерційних автомобілів в Україні було витрачено майже 25 млрд. грн. (581 млн. євро), що є найбільшим показником за останні 6 років.

Читайте також: Скільки коштів витратили українці на нові авто: статистика

В минулому році за 1-й квартал нові автомобілі обійшлись українцям в майже 19 млрд. грн. (456 млн. Євро). Зростання +31,4% в гривневому еквіваленті.

Цікаво, що цьогорічний показник є і найбільшим навіть у порівнянні з довоєнними роками. Наприклад, якщо порівняти фінансову ємність за перший квартал 2021 року, коли на купівлю нових авто було витрачено 606 млн. євро. Аналогічно, за 1-й квартал 2020-го та 2019-го років нові автівки обійшлись українцям в 550 млн. євро та 507 млн. євро відповідно. Це навіть менше цьогорічних показників.

Такі рекордні показники витрачених коштів пояснюються великим відкладеним попитом на закупівлю нових автомобілів та значним зсувом тренду на купівлю більш коштовних автомобілів. Також на ринку практично відсутній сегмент бюджетних Low Cost автомобілів. Крім того, значний вплив на ринок мають електрокари, які дещо дорожчі за середню вартість нового авто, що купується.

Також, багато коштів витрачається на оновлення автопарків державних структур, які закуповують більш дорогі автомобілі. Ну і в цілому автомобільна інфляція впливає на середню вартість нового автомобіля. Експерти прогнозують, що з відновленням авторинку на купівлю нових авто будуть витрачатись ще більші кошти.