Сьогодні Конституційний Суд України може скасувати автофіксацію

З початку роботи системи автофіксації порушень правил дорожнього руху автовласники заплатили у вигляді штрафів понад 376 646 829 гривень (14 мільйонів доларів). Якщо автофіксацію визнають незаконною, МВС втратить важливе джерело доходу.
Сьогодні Конституційний Суд України може скасувати автофіксацію - 9 вересня 2021 - Auto24
logo9 вересня 2021, 09:30
logo0
logo0 хв

На розгляді Конституційного Суду України перебувають конституційні скарги Забари А.В., Мартиросяна Г.М. та Копилової Н.А. Громадяни просять перевірити на відповідність Конституції України положень ч.1 ст.14-2 КУпАП, ч.5 ст.279-1 КУпАП. Рішення по аналогічній справі Конституційний Суд вже виносив у 2010 році – тоді автофіксацію визнали неконституційною.

Читайте також: Камери не допомагають: у Київській області аварійність зросла на 45%

Автори конституційних скарг впевнені, що оспорювані положення не відповідають нормам Конституції України, зокрема ч.2 ст.61 та ч.3 ст.62 КУ. Громадяни вважають, що автофіксація порушує: презумцію невинуватості, індивідуалізацію юридичної відповідальності, та право на професійну правничу допомогу.

Позицію МВС, яка полягає у притягненні до відповідальності юридичних власників авто, а не водіїв-порушників, буде відстоювати Антон Геращенко і Денис Горбась у відкритому пленарному засіданні.