З початку роботи системи автофіксації порушень правил дорожнього руху автовласники заплатили у вигляді штрафів понад 376 646 829 гривень (14 мільйонів доларів). Якщо автофіксацію визнають незаконною, МВС втратить важливе джерело доходу.

На розгляді Конституційного Суду України перебувають конституційні скарги Забари А.В., Мартиросяна Г.М. та Копилової Н.А. Громадяни просять перевірити на відповідність Конституції України положень ч.1 ст.14-2 КУпАП, ч.5 ст.279-1 КУпАП. Рішення по аналогічній справі Конституційний Суд вже виносив у 2010 році – тоді автофіксацію визнали неконституційною.

Читайте також: Камери не допомагають: у Київській області аварійність зросла на 45%

Автори конституційних скарг впевнені, що оспорювані положення не відповідають нормам Конституції України, зокрема ч.2 ст.61 та ч.3 ст.62 КУ. Громадяни вважають, що автофіксація порушує: презумцію невинуватості, індивідуалізацію юридичної відповідальності, та право на професійну правничу допомогу.

Позицію МВС, яка полягає у притягненні до відповідальності юридичних власників авто, а не водіїв-порушників, буде відстоювати Антон Геращенко і Денис Горбась у відкритому пленарному засіданні.