Сьогодні Верховна Рада може дозволити бити водіїв електрошокерами

Законопроект, який дозволить поліції використання електрошокових пристроїв, сьогодні може бути прийнятий в українському парламенті.
Сьогодні Верховна Рада може дозволити бити водіїв електрошокерами
logo29 квітня 2021, 14:10
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

"Сьогодні Верховна Рада має винести на голосування законопроект №4375 “Про внесення змін до ст.45 Закону України “Про Національну поліцію”, який розроблено з метою вдосконалення правових підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії", - повідомив на своїй сторінці у соцмережі Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Читайте також: Українських водіїв дозволять бити електрошокером

У поліції вважають, що використання електрошокових пристроїв безпечно для українських громадян.

"Прилад, який планує використовувати поліція — "TASER X2", можна застосовувати як дистанційно, так і контактно. Цей прилад схвалений МОЗ. Медичні дослідження показали, що сучасні електрокардіо стимулятори та імплантовані кардиодефібрилятори витримують розряди автоматизованих зовнішніх дефібриляторів, сильніші за проведені енергетичні імпульси електрошокера", - повідомляє у дописі Олексій Білошицький.

За словами поліцейського прилад використовується у понад 100 країнах світу і він є більш гуманним і менш травматичним, ніж інші спецзасоби.

Варто зазначити, що на офіційному сайті Верховної Ради вказаний законопроект має статус “Надано подання Комітету про доопрацювання”, який був присвоєний йому 26.03.202.