Суд визнав законним штраф в півмільйона гривень за нерозмитнене авто

Їзда на не розмитненому авто обійшлася водієві в півмільйона гривень. Поліція виявила порушення, митниця оштрафувала, а суд (причому, не один) визнав покарання законним.
Суд визнав законним штраф в півмільйона гривень за нерозмитнене авто
logo10 липня 2020, 10:20
logo0
logo0 хв

Діло було так. Патрульна поліція Харківської області зупинила автомобіль на іноземній реєстрації. За кермом перебував громадянин України. Під час перевірки співробітники поліції виявили, що цей автомобіль згідно з базою даних «Аркан» був ввезений на територію України іноземцем в 2018 році в режимі тимчасового ввезення і був переданий в користування громадянину України. На момент зупинки автомобіль знаходився в Україні з простроченням строків вивезення.

Читайте також: Названі перевізники, які найбільше перевантажують авто та псують дороги

Про цей факт порушення митних правил поліція повідомила в Харківську митницю, яка звернулася до громадянина з проханням надати пояснення. У відповідь громадянин пояснив, що він не є власником автомобіля, не ввозив його в Україну, а всього лише придбав цю «евробляху» на авторинку і не володів інформацією про порушення дозволених термінів перебування автомобіля в Україні. Таким поясненням громадянин не переконав митницю у відсутності порушень в своїх діях. За результатами розгляду справи на громадянина накладено штраф в розмірі 489 725 грн. І це при оціночної вартості автомобіля в 31 780 грн. (1999 рік випуску).

Постанова винесена на підставі статті 485 Митного кодексу - «Протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а також використання товарів, щодо яких надано пільги по сплаті митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги».

Громадянин оскаржив цей штраф в суді, однак як суд першої інстанції, так і апеляційний суд визнали громадянина України винним у використанні автомобіля, щодо якого були надані пільги при ввезенні на територію України. Обидва суди визнали штраф законним.

Зокрема, апеляційний суд в рішенні від 15.06.2020 у справі №953 / 19713/19 дійшов висновку, що, оскільки громадянин є резидентом, то в разі передачі права тимчасового ввезеного транспортного засобу особистого користування від нерезидента, останній повинен був сплатити всі митні платежі. Також суд визнав необґрунтованими доводи громадянина про відсутність у поліції права інформувати митницю про порушення митних правил.

Також цікаво: Кабмін затвердив нові правила видачі водійських прав