Суди виправдовують водіїв, яких незаконно зупинила поліція

Якщо автомобіль зупинили без законних підстав, суди скасовують протоколи про порушення Правил дорожнього руху, які виписують на водіїв поліцейські.
Суди виправдовують водіїв, яких незаконно зупинила поліція

Зупинка авто поліцейським має бути обгрунтованою

logo24 липня 2018, 08:19
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

У справах, де поліцейські накладали на водіїв штрафи при здійсненні зупинки авто без вказування законних 9 підстав, вироблена судова практика, відповідно до якої такі постанови поліції судами скасовуються, а дії поліцейських визнаються неправомірними.

Зокрема Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області рішенням від 2 липня 2018 року скасував постанову поліції через те, що поліція не змогла обґрунтувати відповідність здійсненої зупинки зазначеним вище дев’яти підставам. Подібні висновки зроблено Ленінським районним судом м. Запоріжжя у рішенні від 12 червня 2018 року, Малиновським районним судом м. Одеси у рішенні від 25.06.2018 та багатьма іншими судами.

Читайте також: лише за відсутність автоцивілки поліція не може штрафувати

Наразі закон "Про національну поліцію" передбачає чіткий перелік з 9 підстав зупинки транспортного засобу:

  1. Якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
  2. існують очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
  3. якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
  4. транспортний засіб перебуває в розшуку;
  5. необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
  6. необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
  7. уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
  8. спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
  9. порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

При цьому, поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки.

Тому, якщо ж поліцейський називає причину зупинку, яка відсутня у зазначеному вище переліку, то ви маєте повне право відмовити йому у наданні для перевірки документів. І будете праві, оскільки інспектор зупинив вас незаконно. Якщо ж після зупинки у такий спосіб автомобіля, відносно Вас винесено постанову, вона може бути скасована судами, але за умови, якщо Ви її оскаржите.

Нагадаємо, що поліція дістає радари та готується до контролю швидкості.