Таке можна побачити у єдиному місті на планеті

Коли усе місто – суцільний трек, а його жителі – мільйонери, межі дозволеного значно розширюються. Лише у Монако можна побачити гоночний болід на дорогах загального користування.
Таке можна побачити у єдиному місті на планеті
logo19 квітня 2018, 17:00
logo0
logo0 хв

Князівство Монако завжди мало особливий статус. Раз на рік тут проводиться етап Формули-1. Але справжній гоночний болід на тамтешніх дорогах можна побачити у будь-який день року – це легально.

Суперкари на вулицях – звичайна річ. Цим вже нікого не вразиш. А от унікальний трековий Porsche 917 у лівреї команди Martini Racing 1970-х років з серії 24 Години Ле-Ман – справжня рідкість. Цей автомобіль належить жителю Монако та гонщику-любителю Клаудіо Роддаро.

Читайте також: Кен Блок повертається у ралі на легендарному боліді WRC Ford Escort RS Cosworth

Нехай вас не дивує, що на борту автомобіля розміщено реєстраційний номерний знак – цей Porsche 917 має легальний дозвіл на використання у Монте-Карло. Роддаро отримав дозвіл завдяки тому, що у 1970-х роках влада Монако вже видавала дозволи на управління таким автомобілем на дорогах загального користування. Правова практика Князівства знає два таких прецеденти. Заручившись підтримкою Porsche, Клаудіо вдалось довести, що його 917 нічим не відрізняється від тих двох автомобілів – вони мали серійні номери 030 та 021, а цей болід вийшов з заводу під номером 037.

Клаудіо Роддаро автомобіль дістався у оригінальному стані та комплектації і новий власник нічого у ньому не змінював. Спорткар оснащений дванадцятициліндровим двигуном об’ємом 4,9 літри з повітряним охолодженням. Потужнісь цього агрегата оцінюється у 600 к.с. Конкретно цей автомобіль не приймав участі у 24 Годинах Ле-Ман, хоча й був створений саме для цієї цілі. Однак новий власник не збирається консервувати його у гаражі – Клаудіо Роддаро придбав спорткар у 2016 і з тих пір, як отримав номер, часто виїжджає на ньому покататись.

Також цікаво: Mercedes-Benz Путіна виставлений на продаж