Усі новинки, названі в заголовку, отримали найвищі оцінки експертів.

EuroNCAP провела чергову серію краш-тестів, за результатами якої 12 з 15 автомобілів отримали найвищі оцінки. В аутсайдерах, з чотирма зірками рейтингу, опинились Peugeot 2008, Volkswagen Sharan та його іспанська версія – Seat Alhambra. Три зірки отримав лише один автомобіль – Jeep Renegade.

Дивіться також: Школярка винайшла спосіб як зробити "невидимими" передні віконні стійки авто (відео)

Porsche Taycan, Tesla Model X, Skoda Octavia, Subaru Forester, Ford Kuga, Audi Q7, Peugeot 2008 (з опційним пакетом безпеки), Ford Mondeo, Mazda CX-30 та Mercedes-Benz GLB впорались із тестами на “відмінно”.

За кількістю набраних балів абсолютним лідером останнього рейтингу став електричний кросовер Tesla Model X. Найкраще захищені у ньому водій та дорослий пасажир, експерти оцінили його за цим показником на 98 відсотків (37.5 балів). Більше вдалось набрати лише Mazda CX-30, котрий встановив рекорд за цим параметром і набрав 99 відсотків балів зі ста, однак виявився трохи слабкішим за іншими параметрами.


Нове покоління Skoda Octavia отримало 92% за безпеку водія і переднього пасажира, а захист дітей в машині оцінили на 88% зі 100.


Електричний спорт-седан Porsche Taycan набрав 85 відсотків за захист водія та переднього пасажира, та 83 – за безпеку пасажира-дитини.


За правилами EuroNCAP, краш-тест на фронтальний удар зі зміщенням проводиться на швидкості 64 кілометри в годину, а в якості перешкоди використовують об'єкт, що деформується з перекриттям 40%. Крім того, експерти розбивають автомобіль на швидкості 50 км/год зі 100-відсотковим перекриттям, перевіряють безпеку під час бокового удару на швидкості 50 км/год та удару об стовп на швидкості 20 км/год.

Відео краш-тестів EuroNCAP решти моделей можна подивитись, перейшовши за гіперпосиланням нижче:

Також цікаво: Nissan Leaf розбили об стовп на швидкості 84 км/год: результати краш-тесту