У березні українські АЗС оштрафували на 83,4 мільйони гривень

Аудитори ДПС провели у березні цього року 186 перевірок АЗС, за якими нараховано 83,4 млн грн штрафних санкцій. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України.
У березні українські АЗС оштрафували на 83,4 мільйони гривень
logo15 квітня 2021, 21:20
logo0
logo0 хв

Скорочення строку дії мораторію на проведення деяких видів перевірок дозволило чиновникам поновити контрольно-перевірочну роботу у частині планового контролю. Так, у березні 2021 року організовано проведення 335 документальних планових перевірок та завершено 77 таких перевірок.

Читайте також: Ще одну мережу АЗС обшукують силовики

За січень – березень 2021 року підрозділами податкового аудиту територіальних органів ДПС проведено понад 5 тис. фактичних перевірок (з них у березні – 2048) суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж підакцизних товарів. За матеріалами перевірок застосовано штрафні (фінансові) санкції на 190,4 млн грн, з яких у березні – 104,6 млн гривень.

Зокрема, у березні поточного року проведено 186 фактичних перевірок АЗС, за результатами яких застосовано 83,4 млн грн штрафних (фінансових) санкцій. Також ініційовано вилучення з обігу 237,3 тис. літрів пального на загальну суму 5311,0 тис. грн.

За результатами контрольно-перевірочних заходів припинено діяльність 10 АЗС та вилучено 40 одиниць обладнання на загальну суму 4 840,0 тис. гривень.

Основними порушеннями, що допустили перевірені суб’єкти господарювання, є:

  • торгівля необлікованими підакцизними товарами;
  • не проведення розрахунків через реєстратори розрахункових операцій;
  • продаж підакцизних товарів без отримання відповідних ліцензій;
  • відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників;
  • зберігання палива в місці, на яке не отримано ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).