У київському гаражі знайшли забутий на 30 років мопед "Карпати 2" без пробігу (фото)

24 кілометри на його одометрі прирівнюються до нуля.
У київському гаражі знайшли забутий на 30 років мопед "Карпати 2" без пробігу (фото)

ФОТО: Roma-Urraco|

Мопед “Карпати 2”, знайдений в київському гаражі

logo9 жовтня 2019, 17:40
logo0
logo0 хв

Блогер, який займається пошуком раритетів, розповів про свою останню знахідку – мопед “Карпати 2”, який простояв в гаражному кооперативі три десятки років.

Дивіться також: В Україні створили серійний електромобіль з запасом ходу 500 км: відео

Львівський мопед добре зберігся, для повної комплектності йому не вистачає лиш скла на передній фарі. Такі 50-кубові мопеди випускались з 1986 по 1997 роки.

“Отже, маємо "Карпати-2" 1989 року випуску, який майже 30 років простояв під завалами різного барахла і зовсім не експлуатувався. Весь його пробіг в 24 кілометри – це фактично перегін від магазину "Спорттовари" до місця "сплячки", – розповідає про знахідку блогер.

Фото: мопед “Карпати 2” без пробігу знайдений в київському гаражі / Roma-Urraco

Мопеди “Карпати” другого покоління оснащувались V-подібним 50-кубовим одноциліндровим двотактним бензиновим двигуном потужністю в дві кінські сили. Коробка передач двоступенева, швидкості на ранніх версіях перемикались на кермі, на більш пізніх моделях з'явився ножний привід перемикання передач. Максимальна швидкість, яку розвивав мопед становила 55 км/год.

Друге покоління “Карпат” – остання серійна модель Львівського мотозаводу. На піку виробництва підприємство випускало до 300 тисяч мопедів щорічно, однак в кінці 1980-х з конвеєра сходило в 2-2,5 рази менше, а до кінця життєвого циклу – і того менше. До розпаду СРСР “Карпати 2” коштував близько 250-260 радянських карбованців.

Також цікаво: 317 км/год – новий рекорд швидкості на електричному мотоциклі