У Верховній Раді пропонують обкласти більше автовласників податком на розкіш

Норми "податку на розкіш" пропонують розширити, включивши до бази оподаткування автомобілі молодше п’яти років, які коштують більше 40 тис. доларів.
У Верховній Раді пропонують обкласти більше автовласників податком на розкіш
logo30 вересня 2020, 10:22
logo0
logo0 хв

Зараз «податок на розкіш» сплачують власники авто до п’яти років середньовікова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (2,3 млн грн.).

Читайте також: Повернення техогляду: чи потрібно це українцям?

Новим законопроектом пропонується зробити об’єктом оподаткування легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати (1,2 млн. грн), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

«Зазначені зміни пропонуються у зв’язку з тим, що внаслідок збільшення розміру мінімальної заробітної плати у 2020 році перелік автомобілів, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономіки, скоротився майже в 1,5 рази порівняно з 2019 роком, що спричинило зменшення кількості автомобілів, що підлягають оподаткуванню транспортним податком, та відповідно скорочення надходжень до місцевих бюджетів. Крім того, у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати до 6000 грн у 2021 році ще зменшиться кількість автомобілів, що підлягають оподаткуванню», - сказано у пояснювальній записці до законопроекту 4101.