Україна отримає американські бронетранспортери M113

Національна гвардія Західної Вірджинії направить Україні бронетранспортери.
Україна отримає американські бронетранспортери - 25 квітня 2022 - Auto24
logo25 квітня 2022, 13:28
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Про передачу бронетехніки заявив губернатор штату Західна Вірджинія Джим Джастіс, пише “Голос Америки”.

Читайте також: Що відомо про танк Т-72, який союзники передають ЗСУ

Згідно з офіційною інформацією, штат Західна Вірджинія відправить в Україну на запит Міністерства оборони України бронетранспортери M113 у кількості, яка “не розголошується”.

Ця бронетехніка використовується для переміщення солдатів, забезпечуючи їх захист від вогню зі стрілецької зброї. “Приєднуючись до інших штатів, ми сподіваємось і молимося, щоб це дало українським збройним силам значний імпульс для захисту своєї батьківщини від агресії”, – йдеться у заяві.

Легкий універсальний плаваючий транспортер М113 створений у 1960-х роках для потреб армії Сполучених Штатів Америки. Його екіпаж складається із двох осіб, він здатний перевозити десантний підрозділ чисельністю до 11 осіб, а також є основою для кількох десятків спеціалізованих машин.

У початковій комплектації був озброєний 12,7-міліметровим кулеметом та оснащений бензиновим двигуном. Згодом був декілька разів модернізований. Бронетранспортер перебуває на озброєнні армій кількох десятків країн світу, вироблявся як у США, так і за ліцензією в інших країнах. Корпус М113 зварений з алюмінієвих броньових плит.