Українські дорожники придбали нове обладнання для тестування асфальту

Науково-дослідний центр компанії "Автомагістраль-Південь" у Новомосковську нещодавно отримав нове обладнання.
Українські дорожники придбали нове обладнання для тестування асфальту - 23 липня 2021 - Auto24
logo23 липня 2021, 13:57
logo0
logo0 хв

Тепер фахівці компанії здатні виконувати всі основні випробування асфальтобетону за системою Superpave. Це дає змогу точно знати, як той чи інший зразок дорожнього матеріалу покаже себе при різних температурах і різних динамічних навантаженнях.

Читайте також: Які дороги були в Україні 100 років тому: фото

Динамічна машина Matest uts30 (універсальна серво-гідравлічна випробувальна система DTS-30) - це унікальний для України прилад. Він максимально точно імітує динамічне навантаження автотранспорту на дорожнє покриття.

Відтак машина дозволяє дослідити властивості асфальтобетону. І розрахувати рецепт оптимальної суміші найвищої якості.

Тест на низькотемпературне розтріскування проводиться у кліматичній камері динамічної машини. Зразок крупнозернистого асфальтобетону жорстко кріплять до станини і впродовж певного часу охолоджують. Щогодини температура у камері знижується на 5 градусів.

Від зниження температури матеріал стискається, поки не трісне. Датчики зафіксують цей момент. Це дає можливість дізнатись, до якої температури асфальтобетон не втрачатиме заданих властивостей.

Віднині дорожники мають необхідне обладнання, щоб замкнути усі можливі тести за системою Superpave і зможуть створювати унікальні рецептури та знати всі властивості асфальтобетону.