Шестиколісна повнопривідна машина дуже мобільна і швидкісна - вона використовується для розвідувальних завдань, а також для вогневої підтримки піхоти на полі бою.

Французькі бронемашини AMX-10RC надійшли на озброєння морської піхоти Збройних сил України, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Бронетехніка допоможе в деокупації українських територій.

Він також опублікував відео з цими французькими бойовими машинами та їх екіпажами.


Франція ухвалила рішення передати Україні AMX-10RC на початку січня цього року. З міркувань безпеки міноборони Франції не називає кількість техніки, яку планують передати Україні. За даними джерел видання Army Recognition, українські військові мають отримати 30 AMX-10RC. Українські екіпажі вже пройшли програму навчання з використання цих машин в кавалерійській школі Сомюра.

Також у тему російський трофейний танк став мішенню для "Абрамсів"

Колісна французька бойова броньована машина AMX-10RC завдяки формулі 6×6 має не лише високу прохідність, але й мобільність та маневреність. На дорозі вона може розігнатись до 120 км на годину. Машина оснащена системою гідропневматичної підвіски зі змінним дорожнім просвітом і нахилом.

AMX-10RC озброєна 105-мм нарізною танковою гарматою 105/47 F2 MECA. До боєкомплекту гармати входять бронебійні підкаліберні, кумулятивні та осколково-фугасні боєприпаси.