Українські жінки все частіше сідають за кермо вантажівок

Завдяки новим правилам мобілізації водіїв-чоловіків стає все менше. Їх місця займають жінки, які керують вантажівками, автопоїздами та навіть мають дозволи на перевезення небезпечних вантажів.
Жінки все частіше сідають за кермо вантажівок - Auto24

Жінки пересідають на вантажівки

logo10 липня, 10:20
logo0
logo0 хв

В Україні навіть діє проект OnTrack шведської організації. Завдяки йому українські жінки можуть безоплатно опанувати навички керування вантажівками.

Читайте також: Чим водії жінки відрізняються від водіїв чоловіків: чи згодні ви з думкою німецького автоклубу ADAC

Навчальна програма курсу складається з теоретичної та практичної підготовки. Участь у проекті беруть участь жінки, які мають посвідчення водія категорії В та трирічний водійський стаж. Серед тих, хто може скористатися програмою — волонтери, вимушено переміщені особи, матері-одиначки та інші жінки.

Після завершення навчання вісім учасниць проекту успішно склали іспити в сервісному центрі МВС в місті Тернополі та отримали посвідчення водія категорії С.

Серед випускниць проекту — пані Ірина. Вона успішно склала практичний іспит в сервісному центрі МВС з першої спроби. Раніше Ірина була відомим підприємцем, але через військові дії була змушена залишити рідне місто та опанувати ще одну професію. «Відтепер можу сісти за кермо, або підміняти іншого водія в тривалій дорозі», — розповідає Ірина.

Інша водійка-далекобійниця отримала свідоцтво на право перевезення небезпечних вантажів. У регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей Аліна Березовська отримала свідоцтво на право перевезення небезпечних вантажів (ADR).

У свої 23 роки Аліна вже має право на керування транспортними засобами категорій В, С та СЕ. «Любов до кермування та до доріг з’явилася після того, як вперше вирушила з чоловіком-далекобійником у подорож, — розповіла Аліна. — Тоді одразу взялася за навчання. Все вдавалося з першого разу. І сьогодні наступний етап пройдено вдало». За словами Аліни, у неї достатній досвід поїздок за кордон великогабаритними автомобілями. І на цьому вона зупинятися не збирається.