Український суд визнав електросамокат транспортним засобом

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя ухвалив обвинувальний вирок водію електросамоката, який скоїв наїзд на пішохода.
Український суд визнав електросамокат транспортним засобом
logo9 липня 2021, 11:15
logo0
logo0 хв

Про це повідомляє видання “Я і Закон” з посиланням на текст судового рішення № 336/7734/20. Згідно вироку суду, в червні 2020 року, ОСОБА_1 , рухаючись на електричному самокаті Хіаоmі Мі Electiric Scooter М365 по тротуару, скоїла наїзд на пішохода. В результаті зіткнення потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Читайте також: У поліції розповіли, як правильно їздити на електросамокатах

Розглядаючи справу, суд визнав електросамокат транспортним засобом, як пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів. А згідно п. 11.13 Правил дорожнього руху, рух транспортних засобів тротуарами і пішохідними доріжками – забороняється.

Суд ухвалив обвинувальний вирок та визнав водія самоката винним в порушенні чинних правил на транспорті (ст. 291 Кримінального кодексу України). Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі, звільнивши від його відбування з іспитовим терміном 1 рік.

  • Окрім цього, суд частково задовольнив цивільний позов та стягнув з обвинуваченого:
  • 102 тис. гривень матеріальної шкоди;
  • 23 тис. гривень моральної шкоди;
  • 2 тис. гривень витрат на юридичну допомогу.