Шевченківський районний суд м. Запоріжжя ухвалив обвинувальний вирок водію електросамоката, який скоїв наїзд на пішохода.

Про це повідомляє видання “Я і Закон” з посиланням на текст судового рішення № 336/7734/20. Згідно вироку суду, в червні 2020 року, ОСОБА_1 , рухаючись на електричному самокаті Хіаоmі Мі Electiric Scooter М365 по тротуару, скоїла наїзд на пішохода. В результаті зіткнення потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Читайте також: У поліції розповіли, як правильно їздити на електросамокатах

Розглядаючи справу, суд визнав електросамокат транспортним засобом, як пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів. А згідно п. 11.13 Правил дорожнього руху, рух транспортних засобів тротуарами і пішохідними доріжками – забороняється.

Суд ухвалив обвинувальний вирок та визнав водія самоката винним в порушенні чинних правил на транспорті (ст. 291 Кримінального кодексу України). Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі, звільнивши від його відбування з іспитовим терміном 1 рік.

  • Окрім цього, суд частково задовольнив цивільний позов та стягнув з обвинуваченого:
  • 102 тис. гривень матеріальної шкоди;
  • 23 тис. гривень моральної шкоди;
  • 2 тис. гривень витрат на юридичну допомогу.