Українці зберегли 8,5 млрд гривень завдяки нульовому розмитненню

Завдяки лібералізації податків при ввезенні авто українським сім’ям вдалось зекономити 8,5 млрд гривень
Українці зберегли 8,5 млрд гривень завдяки нульовому розмитненню - 18 травня 2022 - Auto24
logo18 травня 2022, 11:10
logo0
logo0 хв

З початку дії пільгових умов на ввезення імпортних автомобілів (з 9 квітня) станом на 15 травня в Україну завезено 76,5 тисяч автомобілів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк у себе в Telegram-каналі, опублікувавши дані Держприкордонслужби України.

Читайте також: Завозити автомобілі під нульове розмитнення дозволили лише в трьох пунктах пропуску

Водночас загальна сума пільг за митні платежі склала 8,5 мільярда гривень. Саме стільки коштів зекономили українці завдяки новому порядку розмитнення.

В середньому на оформлення одного імпортного автомобіля на кордоні витрачається 45 хвилин. Саме через цей фактор виникають черги на кордонах. Найпродуктивнішим днем імпорту автомобілів було 10 травня: тоді на територію України завезли 4817 авто.

Нагадаємо, що закон про пільгове розмитнення імпортних автомобілів підписав президент України Володимир Зеленський 8 квітня 2022 року. На час воєнного стану ПДВ та ввізне мито на автомобілі та інший імпорт скасовуються для фізичних осіб та платників єдиного податку 1, 2 та 3 груп. Крім того, фізичні особи під час ввезення транспорту не платять акциз.

Таке рішення було прийнято через величезну кількість автомобілів знищених у результаті бойових дій, аби українці могли відновити свій автопарк.