Укртрансбезпека виписала 17 мільйонів гривень штрафів за перевантаження

Майже 17 млн гривень штрафів принесли Укртрансбезпеці два місяці роботи WIM-комплексів. При цьому сплачено лише трохи більше одного мільйона гривень.
Укртрансбезпека виписала 16 мільйонів гривень штрафів за перевантаження  - 17 листопада 2021 - Auto24
logo17 листопада 2021, 12:25
logo0
logo0 хв

З 1 жовтня по 9 листопада, інспекторами Укртрансбезпеки було складено 949 постанов про порушення, зафіксовані WIM-комплексами, на суму 16 728 000 гривень. 1 202 750 гривень штрафів вже сплачено, повідомили в Укртрансбезпеці.

Читайте також: Новий міністр МВС хоче контролювати перевантаження фур на українських дорогах

Нагадаємо, 1 жовтня, запрацював новий закон щодо посиленого ГВК та автоматичної фіксації порушень вантажних норм.

За допомогою вмонтованих в дорожнє покриття датчиків, система WIM (Weight-in-Motion) дозволяє визначити вагу автомобіля. Камери фіксують швидкість, габарити та номерні знаки транспортних засобів. Дані про порушення передаються та опрацьовуються в Центрі обробки даних Державної служби України з безпеки на транспорті. Штрафують за перевантаження юридичного власника автомобіля або директора юридичної особи за якою зареєстровано транспортний засіб.

Порушник зобов'язаний сплатити штраф протягом 10 днів з дня отримання листа з реквізитами. У разі несплати штрафу - він стягуватиметься в примусовому порядку Державною виконавчою службою України.