Уряд готується до введення фотофіксації – вже вишли на фінішну пряму

Вчора відбулось чергове засідання Координаційної ради з безпеки дорожнього руху під головуванням Прем`єр-міністра України Гройсмана В.Б., за участі Міністра внутрішніх справ Авакова А.Б..
Уряд готується до введення фотофіксації – вже вишли на фінішну пряму
logo27 лютого 2019, 09:27
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

На засіданні Ради було презентовано доповіді по виконанню попередніх завдань та розставлено задачі та акценти щодо подальшої діяльності.

Читайте також: В кого з кандидатів в президенти найбільше автомобілів

Найважливішою і найактуальнішою з тем, була авто фіксація, адже вона може принести значні кошти до бюджетів різних рівнів. За даною темою командою МВС та Нацполіції було презентовано результати кропіткої і дуже наполегливої роботи.

Фактично, система автоматичної фіксації вийшла на фінішну пряму. Проте, ще потрібно відлагодити багато процесів і алгоритмів для того щоб система запрацювала. Поки що йде робота, в тому числі, обміном інформацією з Укрпоштою та отримання від Держспецзвязку атестату КСЗІ на автоматизовану систему обробки даних.

Але вже місяць співробітники Департаменту патрульної поліції разом з ГСЦ тестують процедурну складову і роботу системи. Опрацьовано було понад 15 000 інформаційних файлів - поки що віртуальних постанов про адміністративне правопорушення. При сумі штрафі 255-510 грн. це від 4 до 7 мільйонів гривень – величезна сума враховуючи що це лише кілька камер,які працюють в тестовому режимі.

Зараз вже час говорити, що наступними, паралельними кроками для подальшого впровадження системи є саме залучення власників доріг та органів місцевого самоврядування до процесу.

Власники доріг, за погодженням з поліцією, будуть встановлювати камери, а обробка всіх даних буде здійснюватись на центральному рівні ЦОД, який буде знаходитись у м.Києві.

Нагадаємо що згідно з законом який регламентує фото та відео фіксацію порушень ПДД винним у вчинені правопорушення автоматично визнається його юридичний власник (який може навіть не мати водійського посвідчення), а не водій що був за кермом у момент скоєння правопорушення. За словами Начальника Головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія при фото фіксації порушень прив’язки до обличчя порушника (як у Німеччині, Японії та інших високорозвинених країнах) в Україні не передбачається.