В Естонії винайшли акумулятор для електромобілів, який заряджається за 15 секунд

Надто довга зарядка батареї – один з суттєвих мінусів для власників такого транспорту. Естонський стартап знайшов рішення цієї проблеми.
В Естонії винайшли акумулятор для електромобілів який заряджається за 15 секунд  - 18 жовтня 2021 - Auto24
logo18 жовтня 2021, 09:06
logo0
logo0 хв

Автор telegram-каналу "Just Tallinn" і блогер RusDelfi Алеся Даршт розповідає про винайдених в Естонії батарейках, які потенційно можуть допомогти в переході з викопного палива на електромобілі.

Читайте також: Скільки автомобілістів пересідають з електрокарів на традиційні авто

Естонський стартап Skeleton Technologies розробив супербатарейку, яку можна зарядити на 100% всього за 15 секунд. І чи витримає вона сотні тисяч циклів без погіршення якості? Мета - вирішити проблеми при переході від викопного палива.

Наприклад, зараз в електромобілях у якості батарейок додатково використовують літієві акумулятори, які з часом руйнуються. Термін їх служби невеликий. Так Nissan покриває гарантію авто Leaf на 5 років, Renault пропонує 8 років на Zoe, як і Tesla на Model S.

Окрім того очікування перезарядки авто навіть на надшвидких станціях Tesla - мінімум 30 хвилин! Це не дозволяє електромобілю конкурувати зі традиційними авто. Однак нові батарейки, можливо, зможуть змінити ситуацію.

Поки стартап планує запустити свій продукт в 2023 році і вже підписав контракт на 1 млрд Євро з провідним автовиробником. Чи збільшиться популярність електромобілів завдяки цьому – питання відкрите.