В Казахстані автовиробництво планують довести до 500 тисяч одиниць на рік

Казахський автопром на порозі виробничого буму. Чимало світових автовиробників інвестують у цю країну.
В Казахстані виробництво доведуть до 500 тис на рік - Auto24
logo2 листопада 2023, 10:45
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Казахстан має намір збільшити виробництво автомобілів у п’ять разів до 500 тис од. до 2026 року, заявили у Міністерстві промисловості та розвитку інфраструктури республіки.

Читайте також: В Казахстані розробляють електромобіль за 100 тисяч доларів

Відповідно до нової стратегії Казахстан планує поступово відійти від великовузлового складання (SKD) з імпортних комплектів і поглибити локалізацію виробництва, зауважив очільник відомства Марат Карабаєв.

Минулого року в Казахстані було виготовлено понад 100 тис автомобілів, що на 20% перевищує показник 2021 р. і є найвищим показником за всю історію країни. У 2024 році Казахстан планує повністю задовольнити внутрішній попит на нові авто, за експертними оцінками це 150 тис шт.

А майбутнє автомобільної галузі РК тісно пов'язують з експортом продукції. На тлі таких перспектив підвищується інвестиційна привабливість казахського автопрому.

У серпні цього року Kia заявила про плани побудувати завод у Костані на $190 млн. У березні уряд Алмати повідомив про будівництво автомобільного заводу Exeed та Geely з виробничою програмою 80 тис авто на рік. Також Астана Моторс розкрила наміри побудувати найбільший автомобільний завод у країні з потужністю 90 тис транспортних засобів на рік до 2025 року. Škoda Auto оголосила про плани перезапустити виробництво транспортних засобів у Казахстані на початку 2024 року.