В Угорщині ввели обмеження на купівлю пального

Найбільша нафтогазова компанія Угорщини MOL встановила роздрібний ліміт на бензин за фіксованою ціною 50 літрів на людину на день.
В Угорщині ввели обмеження на купівлю пального  - 24 червня 2022 - Auto24
logo24 червня 2022, 17:58
logo0
logo0 хв

Якщо водії захочуть купити більше бензину, ніж дозволено, їм доведеться платити за ринковими цінами, заявив в п’ятницю прес-секретар компанії Піроска Бакош.

Читайте також: Експерт розповів, чому держрегулювання цін на пальне нерозривно пов’язане з дефіцитом

Бакош зазначив, що цей захід вдвічі знижує колишній ліміт у 100 літрів на людину на добу на заправних станціях. Обмеження не торкнуться вантажних автомобілів та сільгосптехніки.

Тиждень тому уряд Угорщини продовжив регулювання цін на низку продуктів харчування та палива до 1 жовтня. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що ціна літра бензину залишиться на колишньому рівні 480 форинтів (1,2 євро). Також було запроваджено обмеження на купівлю палива в країні власниками автомобілів з іноземними номерами, що було засуджено керівництвом ЄС.

Фіксовані ціни на деякі продукти (борошно, цукор, олію, молоко, свинина та курка) були введені в Угорщині в лютому цього року, а на бензин – у листопаді минулого року. Експерти вважають, що це допомогло стримати інфляцію, проте Національний банк Угорщини прогнозує, що до кінця 2022 року вона все ж таки може досягти досить високого рівня в 9,8%.

Раніше Орбан називав основною причиною зростання цін в Угорщині та інших країнах ЄС події в Україні та санкції проти Росії, зокрема часткову заборону на постачання російської нафти. Прем’єр-міністр заявив, що доти, доки в Україні не буде встановлений мир, у Європі буде “військова інфляція”.