Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від деяких пунктів правил дорожнього руху (включаючи обмеження швидкості) за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. Так сказано в українських ПДР. Але автоматична фіксація не враховує цього моменту і вважається, що водії швидкої допомоги порушують правила. Штраф за таке порушення отримує директор компанії.
Читайте також: Камери автофіксації обійшлись автовласникам у 400 млн грн за півтора роки роботи
"Сьогодні мій партнер по клініці Оберіг Віктор Рибчук залишився без вечері. Не зміг розрахуватись у супермаркеті. Посміялись трохи з цього приводу. Хоча ситуація, як на мене, досить дивна. Виконавча служба заарештувала його картковий рахунок за поданням Нацполіції. Ніколи не здогадаєтесь за що. Він є директором клініки. Клініка не сплатила штраф за машини швидкої допомоги, які перевищивши встановлену по місту швидкість руху, попали на фотокамери", - повідомив співвласник клініки "Оберіг" Олександр Деркач.
""Швидких" у нас багато, тому й актів багато. Десятки за рік. Не встигаємо відписуватись. Розглядаються тижнями. Віктор передзвонив своєму колезі в Добробут, каже, та ж історія", - повідомив Олександр Деркач.
За діючими в Україні нормами штраф за перевищення швидкості отримує не водій який скоїв правопорушення, а юридичний власник автомобіля або директор компанії за якою зареєстровано транспортний засіб. Ця норма суперечить одразу кільком пунктам Конституції України і Конституційний Суд впродовж тривалого часу займається розглядом цієї справи, але рішення покищо не прийняв.