В Україні дешевшає пальне у гуртових закупках

Надлишкові запаси й сезонне зниження споживання тиснуть на паливні ціни, які можуть продовжити зниження через очікувані холоди.
В Україні дешевшає пальне у гуртових закупках - 20 грудня 2021 - Auto24
logo20 грудня 2021, 09:45
logo0
logo0 хв

Дрібногуртові партії дизельного пального здешевшали за минулий тиждень на 62 коп./л (-2,41%), бензини – на 21 коп./л (-0,76%), інформує Консалтингова група "А-95".

Читайте також: У Мінекономіки пояснили принцип держрегулювання цін на пальне

На зовнішніх ринках спостерігалася висока волатильність, але в результаті котирування нафти не змінилися, залишившись на позначці $74/бар.. І хоч попит на нафтопродукти у світі перебуває на рекордно високому рівні, побоювання з приводу хвилі паніки навколо "омікрону" також дають себе знати.

Гуртовий ринок України обрав тренд на зниження. За словами трейдерів, це викликано, по-перше, високими запасами, по-друге, помітним зниженням попиту, що розпочалося на початку грудня. Наявність надлишкового ресурсу призвела до появи у продажу великогуртових партій дизпального, чого ринок не бачив з вересня.

"При стабільності на зовнішніх ринках основний фокус на внутрішніх проблемах, а тут ми увійшли в період низького попиту, який змушує знижувати цінники, щоб не залишитися з великим запасом на період затяжних свят", – коментує один із учасників ринку.

Також ринок уважно стежить за розвитком подій навколо нафтопродуктопроводу "Прикарпатзахідтранс". Трейдери побоюються, що запуск труби й надмірні обсяги продукту можуть повернути той час, коли гуртова торгівля була неприбутковою.