В Україні не залишилось жодного нафтопереробного підприємства

Усі нафтопереробні підприємства припинили свою роботу через військові дії.
В Україні не залишилось жодного нафтопереробного підприємства - 23 червня 2022 - Auto24
logo23 червня 2022, 09:43
logo0
logo0 хв

Уся нафтопереробна галузь України не працює через цілеспрямовані ракетні обстріли. Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на прес-конференції у Києві.

Читайте також: Чи повернуться до довоєнного рівня ціни на пальне?

"На жаль, ці удари почалися практично з перших днів війни… Вся нафтопереробка в Україні зараз через масовані неодноразові атаки агресора не працює, і тому дуже складно забезпечувати логістику нафтопродуктів на український ринок, через що виникає їх дефіцит", – сказав він.

З його слів, група "Нафтогаз" відповідає лише за один елемент цієї логістики – трубопровідне транспортування дизелю. "У нас є новопризначений керівник (Володимир Цепенда – ред.) компанії "Укртранснафта", яка є оператором продуктопроводу, яким транспортується дизель, і він узяв на себе відповідальність – це є умовою його контракту – за місяць забезпечити 100 тисяч тонн дизелю через реверс із країн ЄС", – додав Вітренко.

Керівник НАК також назвав умови, за яких "Нафтогаз" долучиться до розв’язання проблем із паливом в Україні.

"Коли ми отримаємо повністю управління та мережу АЗС, коли буде розв’язано проблему з логістикою і ми зможемо отримувати ресурс для створення національного резерву нафтопродуктів, після цього "Нафтогаз" зможе долучитися до розв’язання проблем на ринку пального й забезпечувати стабільність, прозорість, справедливість цін на цьому ринку", – зазначив Юрій Вітренко.