Варто зазначити, що у першому випадку водія позбавляють права керування. А за кожен наступний випадок водій отримає два протоколи: за керування у стані сп’яніння та за керування без водійського посвідчення.

У Запоріжжі 30-річний водій автомобіля Renault Megane став рекордсменом за кількістю запротокольованих порушень Правил дорожнього руху. Патрульні виписували з травня 2020 року по червень 2021 більше ніж 100 протоколів.

Читайте також: Чи стало водіння у нетверезому стані кримінальним злочином: пояснення поліції

Про це повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Запорізькій області у Facebook. Так, зловмисник отримував на своє ім'я 54 протоколи за водіння в нетверезому вигляді (ст. 130 КУпАП) та 55 – за керування автомобілем, будучи позбавленим прав (ст.126 КУпАП).

Нагадуємо, що за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачена наступна адміністративна відповідальність:

  • Якщо водій вперше протягом року сідає за кермо в нетверезому стані, на нього чекає штраф у розмірі 17 000 грн та позбавлення права керування на 1 рік.
  • Якщо він чинить таке правопорушення вдруге протягом року, то штраф подвоюється — 34 000 грн та позбавлення права керувати автомобілем на 3 роки.
  • Якщо ж водій сідає за кермо напідпитку втретє протягом року, то штраф становитиме 51 000 грн, а позбавлення права керування автомобілем — на 10 років.