Власне, кримінальна відповідальність вводиться не за факт зйомки, а за поширення інформації. Але в умовах воєнного часу краще утриматись від будь-яких зйомок на пристрої, які записують відео.

В Україні вводиться кримінальна відповідальність за поширення фото- та відеозйомки переміщень військовослужбовців, зброї та техніки.

Читайте також: За порушення ПДР поліція вручатиме повістки у військомат

Відтак Кримінальний кодекс України доповнено статтею 114-2 (Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану).

  • За поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів — покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
  • За поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ — передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
  • Вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки — караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.