В Україні запровадять довіреності на авто в електронному вигляді

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував впровадження електронних довіреностей в тому числі і для авто.
В Україні запровадять довіреності на авто в електронному вигляді
logo22 листопада 2019, 11:10
logo0
logo0 хв

"Ми плануємо запустити для громадян крутезну штуку — електронні довіреності. Дуже красиво виходить, зараз розповім", пише на своїй сторінці у FB Дмитро Дубілет.

Читайте також: Дешеве розмитнення в обмін на техогляд: що пропонує автомобілістам нова влада

"Отже, уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці - не важливо) із своїм накладеним електронним підписом", пише Міністр.

Навіщо це потрібно?

"По-перше, це дуже зручно. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидаєте її, кому потрібно, поштою або в мессенжер!

Наприклад, вам потрібно передати довіреність на авто, на представництво в суді, на нерухомість, на бізнес ... У всіх цих випадках електронний файл передавати зручніше, особливо, якщо питання термінове!

Крім зручності, є ще одна важлива перевага. Файли з е-підписами більш безпечні! Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей" повідомляє Дмитро Дубілет.

Коли чекати нововведення

"А тепер найкрасивіше. Для впровадження цього рішення вже все є! У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Саме цим ми зараз з Мін'юстом та Нотаріальної палатою і займаємось" пише пан Дубілет.

Читайте також: Корупційний техогляд, "ідіотен- тест", та тюрма за скручений пробіг: що пропонують новій Верховній Раді

"Повторюся, електронні довіреності (принаймні, на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових. Я сподіваюся, що ми зможемо подати закон у Парламент у найближчі тижні. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня", зазначив Міністр.