В Україну офіційно дозволять завозити історичні автомобілі

Зараз ввезення в Україну автомобілів, що мають історичну цінність, фактично заборонено. Це одна з причин, чому в нашій країні немає автомобільних музеїв, а колекціонери вимушені обмежуватись залишками радянського автопорому або платити хабарі за сертифікацію.
В Україну офіційно дозволять завозити історичні автомобілі
logo6 вересня 2019, 10:40
logo0
logo0 хв

В Україні діють екологічні норми Євро2 для вживаних авто. Фактично це означає, що можна ввозити автомобілі лише молодші 1995 року. Колекціонери в таких умовах вимушені або давати хабара при проходженні сертифікації, або переобладнувати авто під норми Євро2, проходити сертифікацію, а потім повертати його до оригінального стану.

Читайте також: Французи випустили гібрид, який споживає 1,3 л на 100 км

Вкотре з’являється надія, що ця ситуація буде змінена. В Верховній Раді зареєстровано законопроект №2078, яким пропонується скасувати екологічні стандарти для всіх видів вживаного транспорту. Саме такі норми діють в усій Європі – вживані авто з ЄС можуть бути вільно перереєстровані в будь-якій країні Союзу.

Для нових авто норми Євро6 які, мають вступити в силу вже наступного року, пропонується перенести на 2025 рік.

Нагадаємо, що подібні законопроекти реєструвалися і раніше, але минулим скликанням Верховної Ради було не до цього – жоден з таких законопроектів навіть не виносився на голосування. Маємо надію, що нова Верховна Рада хоча б в цьому буде відрізнятись від своїх попередників.

Також цікаво: В Америці теж був свій "Запорожець": маловідомі факти